Gürün Telekom Lisesi Açıldı

Gürün Telekom Lisesi Açıldı

Eğitime %100 destek kapsamında Türk Telekom tarafından ilçemizde yaptırılan Gürün Türk Telekom Çok Programlı Lisesi büyük bir coşkuyla açıldı. Okulun açılışına ve Türk Telekom 200 yataklı kız-erkek öğrenci yurdunun temel atma törenine Ulaştırma Bakanı İsmet YILMAZ, Vali Veysel DALMAZ, Türk Telekom İcra ve Yönetim Kurulu Üyeleri Emin BAŞER, Dr. Paul DOUNY ve Ankara Gürünlüler Derneği Başkanı Doğan Yalçınkaya, Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı Muttalip Ünal, İçişleri Bakanlığı Daire Başkanı Adnan Yılmaz, Kameraman Ahmet Tipi, Şevket Elver katıldı.

Törende bir konuşma yapan Türk Telekom İcra ve Yönetim Kurulu Üyesi Emin BAŞER, kurumun 167 yıllık mazisi ile haberleşme ve hizmet şebekesinde Avrupa’da 5. Dünyada 13. sırada olduğunu kaydetti. Eğitime %100 destek kampanyası ile 2006 yılında 35 eğitim kurumunun yapılması için 100 milyon YTL ödenek ayrıldığını belirten BAŞER, Gürün Çok Programlı Lisesi’nin hizmete giren 6. lise olduğunu dile getirdi. 2.581.000 YTL’ye mal olan okulda her türlü laboratuar ve internet hizmetlerinin sağlandığını ifade eden Türk Telekom İcra ve Yönetim Kurulu Üyesi Emin BAŞER, çok yakın zamanda Akıncılar ilçesinde de bir okulun hizmete gireceği müjdesini verdi.
Türk Telekom’un bir diğer İcra ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Paul DOUNY ise ‘Önümüzdeki sene buraya tekrar geleceğim ve okulun en başarılı öğrencisini ödüllendireceğim. Ancak bir şartım var. Okulun en başarılı öğrencisi konuşmasını İngilizce olarak ben ise Türkçe olarak yapacağım’ dedi.
Eğitime verilen desteğin ülke için önemine değinen Vali Veysel DALMAZ Türk Telekom’a teşekkür ederek, bu hizmetin güzel gelişmelere vesile olacağına inandığını söyledi. Gürün ilçesinin turistik değerlerinin ön planda olduğunu ifade eden Vali DALMAZ, ilçeye gereken önemi verdiklerini dile getirdi. Gürün’ün göçün bittiği bir ilçe olmasını istediklerini vurgulayan Vali Veysel DALMAZ bu anlamda eğitimin öneminin yadsınamayacağını belirtti. Sivas’ın eğitim açısından iyi bir noktada olduğunu ifade eden Vali DALMAZ, ‘eğitimde daha iyi konuma gelmek için çalışıyoruz’ dedi.

Ulaştırma Bakanı İsmet YILMAZ ise en güzel yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu vurguladı. Eğitimin önemine işaret eden Bakan YILMAZ, ulaşım ağı açısından Sivas’ın iyi bir noktaya geldiğine dikkat çekti. İlde yapılan yatırımları değerlendiren Ulaştırma Bakanı İsmet YILMAZ, Sivas Havaalanı pistinin Türkiye’nin en geniş ve en uzun pisti haline geldiğini, terminal binası ile ışıklandırmasının da yapılacağını söyledi. Hızlı tren projesi kapsamında İstanbul-Sivas arasındaki mesafenin 6.5 saate düşeceğini ifade eden Bakan YILMAZ, PTT Şubelerinin de PTT Bank hizmeti vermeye başladığını dile getirdi. Sivas’ta telefonu olmayan köy kalmadığını vurgulayan Ulaştırma Bakanı İsmet YILMAZ, analog santrallerin yerini dijital santrallerin aldığını söyledi. Türk Telekom’un ülke genelinde 2006 yılında 35, bu yıl ise 21 okul yaptırdığını ifade eden Ulaştırma Bakanı İsmet YIMAZ, bu yatırımlardan ötürü emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha sonra Ulaştırma Bakanı İsmet YILMAZ, Vali Veysel DALMAZ, Türk Telekom İcra ve Yönetim Kurulu Üyeleri Emin BAŞER, Dr. Paul DOUNY, Türk Telekom Çok Programlı Lisesinin açılışını ve 200 yataklı kız-erkek öğrenci yurdunun temel atma törenini birlikte gerçekleştirdi.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir