10. GÜRÜN FESTİVALİNİ COŞKU İLE KUTLADIK

10. GÜRÜN FESTİVALİNİ COŞKU İLE KUTLADIK

GELENEKSEL GÜRÜN KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİNİN 10.CUNU 25-27 TEMMUZ 2008 TARİHİNDE ÇOŞKU İLE KUTLANDI.
GÜRÜN KAYMAKAMLİĞİ,GÜRÜN BELEDİYESİ VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN KATILIMI İLE YAPILAN FESTİVEL BU SENEKİ TEMEL ATMA , AÇILIŞLAR VE KÜLTÜR SOKAĞINDA AÇILAN STANDLAR FESTİVALE GÜRÜNLÜ UZMAN DOKTORLAR TARAFINDA SAĞLIK TARAMASI YAPILMASI FESTİVALE RENK KATTİ.

ANKARA GÜRÜNLÜLER DERNEĞİ DE STANDLARDA BİR YER KİRALIYARAK 4 GÜN BOYUNCA DERNEK FALİYETLERİNİ VE GÜRÜN HALKIYLA.ESNAFIYLA SOHBET ETME OLANAĞI BULMUŞTUR.

GÜRÜN HALKININ İLGİ VE KATILIMININ OLMADIGI FESTİVALİMİZE İSTANBULDAKİ KÖY DERNEKLERİMİZDEDE KATILIM ÇOK AZ OLMUŞTUR. FAKAT GÜRÜNÜNE BU YILDA KÜLTÜR SOKAĞININ AÇILIŞI,TOHMA ÇAYI REKREASYON TEMEL ATMA TÖRENİ,TELEKOM ÖĞRENCİ YURDU AÇILIŞI, ENVER BOSTENCI YÜKSEK ÖĞRENCİ YURDU AÇILIŞI,CUMKURİYET ÜNİVERSİTESİ GÜRÜN MYO ŞÖLEN EK BİNA AÇILIŞI,ŞEHİT MEHMET KURT CADDESİ AÇILIŞI,GÖKPINAR REKREASYON VE KAFETERYE BİNASİ TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILMASI GİBİ BÜYÜK YATIRIMLARIN YAPILMASI TÜM GÜRÜNLÜLERİ SEVİNCE BOĞMUŞTUR. BAŞTA GÜRÜN”ÜN BİR BAKANI GİBİ GÜRÜN”E YATIRIMLAR VE HİZMET SUNAN BAKANIMIZ VE MÜŞTEŞARIMIZ SAYIN İSMET YILMAZ BEYE,SEYFİ SALTOĞLU BEYE.,ASEF ÇOBAN BEYE RAHMİ BOSTANCI BEYE VE DİĞER BİR ÇOK İŞ ADAMLARIMIZA GÜRÜN HALKI ŞÜKRAN VE TEŞEKKÜR ETMEKTELER.

FESTİVALE HER YIL BÜYÜK SANATCILARIN GELMESİNİ SAĞLAYAN KÜLTÜL BANLIĞI MÜŞTEŞARIMIZ İSMET YILMAZ BEY BU YILDA MEŞHUR SANATCILARDAN HATİCE VE İZZET YILDIZHAN”NIN GÖNDERMESİ İLE 10 BİNLERİN İZLEDİĞİ GÜRÜNÜN KÖYLÜSÜNÜ ŞEHİRLİSİNİ BİR ARAYA GETİREREK ÇOŞKULU EĞLENCE SAĞLAMIŞTIR.FESTİVAT KOMİTESİ GÜRÜN KAYMAKAMIMIZ DAVUT GÜL. BELEDİYE BAŞKANIMIZ MEHMET AKTAŞ,GÜRÜN KÜLTÜR BAŞKANIMIZ ERKAN YİĞİTTÜRK DE FESTİVALE BÜYÜK ÇABA VE GAYRETLERİ İLE 10 CU GÜRÜN KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ ŞENLİKLERİ GERÇEKLEŞMİŞTİR.

27 TEMMUZ PAZAR GÜNÜDE 7 Cİ SUCATI ŞENLİKLER SUÇATIDA ÇALIŞKAN SUÇATI BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN OCAK VE SUÇATI DERNEĞININ DÜZENLEMELERİ İLE ÇOK BÜYÜK BİR HALK MİLETVEKİLLER,SİVİL TOPLUM KURULUŞLERI BELEDİYE BAŞKANLARI GÜRÜN KAYMAKAMININDA KATILIMI İLE COŞKU İLE KUTLANDI.BU YIL DUTLARIN AZ OLMASI NADENI İLEMİSAFİRLERE BEKMEZ VE SALATALIK İKRAM EDİLDİ.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir